Москва ввела санкції щодо власника польської ділянки газопроводу «Ямал», за якою російський газ надходить до Європи, а також колишнього німецького підрозділу російського виробника газу «Газпром», дочірні підприємства якого обслуговують споживання газу в Європі. .
Організації, включені до списку порушених фірм на веб-сайті уряду Росії в середу, здебільшого базувалися у країнах, які запровадили санкції проти Росії у відповідь на її вторгнення до України, більшість із яких є членами Європейського Союзу.
Наслідки для постачання газу до Європи, яка купує понад третину свого газу до Росії, не відразу були зрозумілі. Потоки газу у східному напрямку продовжувалися трубопроводом «Ямал-Європа» з Німеччини до Польщі, свідчать дані оператора газопроводу Gascade.
Ціни на енергоносії зросли в середу, оскільки Європейський Союз зважує можливе ембарго на російську нафту, тоді як торгові фірми мають намір скоротити діяльність з Росією, коли 15 травня набудуть чинності жорсткіші правила ЄС щодо продажу російської нафти.
Президент росії путін 3 травня своїм указом заборонив російським організаціям укладати угоди з тими, хто перебуває в списку санкцій, і навіть виконувати свої зобов’язання щодо існуючих угод. прочитайте більше
Указ прямо забороняє експорт товарів та сировини особам та організаціям, включеним до списку.
Російське інформаційне агентство «Інтерфакс» повідомило, що до них входять польський власник трубопроводу EuRoPol Gaz, «Газпром Німеччина» та 29 дочірніх компаній «Газпром Німеччина» у Швейцарії, Угорщині, Великобританії, Франції, Болгарії, країнах Бенілюксу, США, Швейцарії, Румунії та Сінгапурі.
«Газпром» постачає більшу частину свого газу до Європи трубопроводом «Ямал-Європа», і його різні види діяльності в Європі та за її межами мають важливе значення для європейського газового ринку та його постачання промисловості та населення.
Операції Germania, засновані на видобутку газу в Росії, охоплюють весь ланцюжок створення вартості газу від транспортування трубопроводом до зберігання та постачання оптовим та роздрібним торговцям.
Минулого місяця “Газпром” без пояснення причин відмовився від володіння фірмою, що змусило регулятора енергомереж Німеччини взяти на себе контроль за її операціями. прочитайте більше
Ці операції включають найбільше в Німеччині газосховище Редені в Нижній Саксонії ємністю 4 мільярди кубометрів.
Міністерство економіки Німеччини заявило, що вивчає заяву Росії про «Газпром Німеччини», але поки не має подробиць. Наразі поставки газу гарантовані та постійно перевіряються, йдеться у повідомленні міністерства.
«Уряд Німеччини та Федеральне мережеве агентство як довірені особи «Газпром Німеччина» вже вживають необхідних запобіжних заходів і готуються до різних сценаріїв», — йдеться у заяві представника.
путін сформулював свій указ як відповідь на те, що він назвав незаконними діями Сполучених Штатів та їх союзників, спрямованими на позбавлення «Російської Федерації, громадян Російської Федерації та російських юридичних осіб прав власності» або обмеження їх прав власності.
Сполучені Штати та їх союзники запровадили найсуворіші санкції у сучасній історії щодо Росії та московської бізнес-еліти. Ці кроки Путін розглядає як оголошення економічної війни.
“Намір зрозумілий – просто відповісти взаємністю на дії Західної Європи, і вони отримають контроль над доходами і потоками газу”, – сказав Раманан Крішнамурті, директор з енергетики Х’юстонського університету.
69-річний Путін неодноразово попереджав, що Москва відповість тим самим, хоча до минулого тижня найжорсткішою економічною відповіддю Кремля було припинення постачання газу до Польщі та Болгарії та вимога нової схеми оплати для європейських покупців газу.
“Газ-система”, оператор польської ділянки газопроводу “Ямал-Європа”, поки не доступний для коментарів.
Компанія EuRoPol Gaz, яка перебуває у спільному володінні Газпрому та найбільшої газової компанії Польщі PGNiG (PGN.WA), отримує плату за транзит російського газу через Польщу. Поки PGNiG не коментує.
Wingas, дочірня компанія Gazprom Germania та один із найбільших газових трейдерів Німеччини, заявила після поглинання німецьким регулюючим органом, що продовжить роботу зі зміненими параметрами.