УКРАЇНА НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ТРАНЗИТ ГАЗУ ЧЕРЕЗ ОКУПОВАНІ ТЕРИТОРІЇ – «НАФТОГАЗ»

Україна не несе відповідальності за транзит газу з РФ до Європи через окуповані території Луганської області, адже окупаційні війська та окупаційна влада перекрили доступ працівників «Оператора ГТС України» до захоплених об’єктів ГТС і незаконно відбирають газ із транзитного потоку.

Відповідну заяву 10 травня опублікував прес-центр НАК «Нафтогаз України», який є підписантом транзитного контракту з «Газпромом».

«Україна більше не несе відповідальності за транспортування газу через окуповані росією території. Йдеться про 1/3 загального обсягу транзиту до Європи. «Газпром» був належним чином повідомлений про це», – йдеться у заяві компанії.

Також «Нафтогаз» запропонував «Газпрому» перенести обсяги транзиту газу із тимчасово окупованої газовимірювальної станції «Сохранівка» та прикордонної компресорної станції «Новопсков» до фізичної точки «Суджа», яка розташована північніше – на підконтрольній Україні території.

«Наразі Україна може гарантувати безпеку транспортування газу тільки на підконтрольній території, тому запропонувала перемістити необхідні обсяги транзиту на іншу точку з’єднання», – додали в компанії.

Як повідомляв «ЕнергоБізнес», 10 травня прес-центр ОГТСУ повідомив, що представники окупаційної позбавили ОГТСУ контролю та можливості зв’язку з компресорною станцією «Новопсков». В результаті, «Оператор ГТС України» втратив контроль за цією станцією і низкою інших технологічних об’єктів ГТС України, що розміщені на тимчасово окупованих територіях та перенаправив транзитний потік через точку «Суджа».

Крім того, представники окупаційної влади здійснюють несанкціонований відбір газу з транзитного потоку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *