СБУ викрила газового трейдера, який міг зірвати опалювальний сезон на Дніпропетровщині

Служба безпеки викрила масштабну схему привласнення грошей НАК «Нафтогаз України» приватною газотрейдинговою компанією. Зловмисники завдали збитки державній компанії на понад 37 млн грн, а також могли зірвати опалювальний сезон на Дніпропетровщині у 2020-2021рр, повідомляє пресслужба СБУ.

До організації оборудки причетний топменеджмент столичного підприємства-газотрейдера. За словами СБУ, у 2020р ця компанія з Києва уклала угоду з одним із теплогенеруючих підприємств Дніпропетровщини. Наразі не повідомляється, яку саме компанію викрито.

Незважаючи на умови договору, у середині лютого 2021р ця компанія повністю припинила поставки газу в регіон. У ситуацію втрутилася держава, оскільки гарантом безперебійного теплопостачання населенню є уряд. Таким чином, газ для опалення Дніпропетровщини брали із ресурсу «Нафтогазу».

Проте, «Нафтогаз» не отримав за це кошти. Внаслідок використання приватною компанією недостовірних відомостей в офіційних документах, усі гроші від теплогенеруючого підприємства Дніпропетровщини пішли на рахунки столичної компанії. Пізніше посадовці цієї структури легалізували кошти через підконтрольні комерційні структури.

На підставі зібраних доказів правоохоронці повідомили директору, комерційному директору, юрисконсульту компанії-газотрейдера, а також їхньому спільнику про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *