«Укртрансгаз» розпочав сезон закачування газу до підземних сховищ

АТ «Укртрансгаз», що є частиною Групи Нафтогаз, розпочав цьогорічний сезон закачування газу в підземні сховища (ПСГ). Про це повідомляє пресслужба «Нафтогазу».

За словами очільника «Нафтогазу» Олексія Чернишова, у порівнянні з попередніми роками цьогорічний сезон відбору був коротшим. Це пов’язано зі сприятливими погодними умовами та відносно теплою зимою.

Очільник «Укртрансгазу» Роман Малютін зазначив, що впродовж опалювального сезону 2022-2023рр навіть попри повномасштабне вторгнення росії українські підземки працювали безперебійно.

Впродовж сезону відбору, який розпочався 7 листопада 2022р з українських ПСГ було відібрано 5,572 млрд куб м природного газу. Станом на початок сезону закачування газу в ПСГ зберігається понад 9 млрд куб м газу, як свідчать розрахунки ExPro. У порівнянні з минулим роком в ПСГ зберігається приблизно на 125 млн куб м більше газу. Сховища заповнені на 29,2%.

Нагадаємо, «Нафтогаз» уже розпочав підготовку до наступного опалювального сезону, закуповуючи природний газ у Європі. За інформацією ExPro, з початком квітня обсяги імпорту «Нафтогазу» помітно впали. Тим не менше, компанія протягом сезону закачування газу планує наростити обсяги ресурсу в ПСГ до 15 млрд куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *