Ціна газу в державі має бути одна для всіх, -Андрій Мизовець Президент асоціації «Газові трейдери України»

Інтерв’ю. “Главком”. Результат шестирічного реформування газового ринку: середня ціна газу для населення зросла до 10 грн за кубічний метр (з ПДВ та доставкою). Це непідйомна вартість для більшості українців, зате вигідна для трейдерів. Чи можна зменшити ціну, якщо ліквідувати маніпуляції з ресурсом власного видобутку компанією «Укргазвидобування»?

А.М: Україна не видобуває в достатній кількості потрібний нам ресурс газу, тому третину від загального обсягу споживання ми імпортуємо. І незалежно від того, яка собівартість видобутого газу у нашій країні, продавати його споживачам будуть за ринковою ціною.

Ціна газу зросла ще й тому, що ціна на нафту минулого року під час кризи становила близько $20 за барель, а зараз – близько $70, тобто зросла в 3,5 раза. І це нормально: світова економіка оговтується від кризи, починають працювати підприємства, зростає споживання, відповідно зростає ціна на нафту і тягне догори ціну на газ. У деяких регіонах Європи взимку ціна газу сягала більше – 500 євро за тис куб м, а зараз вона майже вдвічі нижча. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/economics/finances/desheviy-gaz-ce-realno-yakoyu-maje-buti-spravedliva-cina-dlya-ukrajinciv-755287.html

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *