Ціни на газ у Європі оновили абсолютний максимум – вище €39/MWh

Ф’ючерсні ціни (Front Month) на природний газ на нідерландському TTF у останні години торгів 28 липня перевищили €39/MWh. Таким чином ціни на газ оновили абсолютний максимум за всю історію європейського ринку газу. Нагадаємо, попередній максимум на рівні €38,7/MWh було встановлено 5 липня 2021р.

При переводі у $ вартість газу становить $489/тис куб м, у гривні – 15 800 грн/тис куб м (з ПДВ). Газ в Україні у середу торгується приблизно на 1 000 грн/тис куб м або на €2,4/MWh нижче, ніж на європейських хабах. За інформацією ExPro, ріст цін продовжується на фоні позапланових відключень на родовищі в Норвегії. Поставки з родовища Troll до Нідерландів, Бельгії та Франції на мінімальному рівні.Також підвищення цін на емісію СО2 стало важливою причиною зростання цін протягом дня.

Азія продовжує забирати майже все LNG на ринку за рахунок спотових контрактів, ціни на які також продовжують рости. Мінімальні поставки LNG до Європи на фоні рекордно пустих сховищ також сприяють росту цін на газ. Запаси ПСГ у Європі скоротилися у зв’язку із тим, що «Газпром» відбирав газ із сховищ на час відключень газопроводів «Ямал» та «Північний потік».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *