Ціни на природний газ в Україні обвалилися до 28 000 грн/тис куб м

Ціни на природний газ в Україні в останні дні жовтня обвалилися – до 28 000 грн/тис куб м (з ПДВ). Так, 29 жовтня ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг» придбало 1 млн куб м ресурсу листопаду за ціною 28 008 грн/тис куб м (з ПДВ) на ТБ «Українська енергетична біржа». Про це свідчать результати торгів.

«Нафтогаз Трейдинг» на початку дня планувало придбати газ по 30 216 грн/тис куб м, проте пізніше знизило стартову ціну до 28 104 грн/тис куб м, а купило газ ще дешевше – по 20 008 грн/тис куб м (з ПДВ) на умовах післяоплати протягом 5 днів.

Вперше за останній місяць ціни на природний газ в Україні опустилися нижче 30 000 грн/тис куб м. У порівнянні з попереднім днем ціни в Україні знизилися приблизно на 11%, а протягом тижня – майже на 20%. За інформацією ExPro, поза біржою газ торгується ще нижче – від 27 000 грн/тис куб м.

Основна причина різкого зниження цін на газ в Україні – обвал котирувань на європейських хабах протягом останніх двох днів. Так, ціни на газ у Європі вперше з 17 вересня обвалилися до €66/MWh після заяв Президента РФ Путіна про можливі збільшення поставок газу до Європи для закачування у ПСГ з 8 листопаду. Крім того, ціни на інші енергоносії у п’ятницю знижуються на фоні новин з Китаю.

Таким чином, газ в Україні зрівнявся у ціні з газом у Європі, в окремі моменти навіть торгуючись дорожче. Так, наприкінці п’ятниці ціни в Україні були приблизно на €2/MWh або на 750 грн вище, ніж у Європі. Поки незрозуміло, чи це тренд лише одного дня чи така тенденція збережеться й надалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *