Україна очікує розробку гарантій для компаній, що хочуть зберігати газ в українських ПСГ

Українська делегація, в яку зокрема увійшли міністр енергетики України Герман Галущенко та голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов, зустрічалася з комісаром ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон у Брюсселі.

Одна з головних тем зустрічі – це стимулювання розробки багатосторонніх фінансових гарантій для учасників ринку газу, які хочуть працювати в Україні. Найімовірніше, йдеться саме про компанії, що можуть зберігати газ в українських підземних сховищах.

«Єврокомісар Сімсон запевнила, що робоча група під її керівництвом з підтримки України почне розробляти такий механізм. Важливо, що про те, якою буде нафтогазова галузь України після нашої перемоги, ми говоримо вже зараз. Це надзвичайно потужний сигнал та основа для зміцнення нашої спільної енергетичної безпеки», – зазначив Чернишов за підсумками зустрічі.

Як повідомляло ExPro, наразі нерезиденти зберігають незначні обсяги газу в українських ПСГ – близько 20 млн куб м. Війна, яку росія розв’язала в Україні, не спонукала європейські компанії активніше працювати в Україні. Проте, до наступного опалювального сезону Україна має високі шанси залучити більше іноземних компаній для використання українських ПСГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *