Уряд скасував аукціони з продажу нафти, газконденсату та зрідженого газу

Аукціони з продажу сирої нафти, газового конденсату та скрапленого газу скасовано за ініціативи Міністерства енергетики.

Кабінет міністрів України схвалив розроблений Міненерго проєкт постанови “Про внесення зміни та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету міністрів України”, повідомляється у Телеграм-каналі Міненерго.

Документом вносяться зміни до низки урядових постанов з метою приведення їх у відповідність до законів України “Про нафту і газ” і “Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами” №2805 від 1 грудня 2022 року.

Визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабміну №570 від 16 жовтня 2014 року “Про організацію і проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу”, а також внесено відповідні зміни до Положення про Міністерство енергетики України.

Нагадаємо, продаж українських нафти та газоконденсату через біржовий аукціон до останнього часу був обов’язковим у разі, якщо контрольний пакет видобувача належить державі або він працює на умовах спільної діяльності з держкомпанією.

“Укрнафта” через проблеми з реалізацією видобутої нафти неодноразово наголошувала на неналежній ефективності цієї моделі та закликала уряд втрутитись у ситуацію та переглянути умови аукціонів.

Після руйнування внаслідок російських ракетних атак двох нафтопереробних підприємств – Кременчуцького та Шебелинського НПЗ – в Україні практично повністю відсутній попит на нафту, а формування аукціонної ціни на базі котирувань у Роттердамі, транспортні витрати та ПДВ не давали можливості її продажу на експорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *