Україна у лютому імпортувала найменше газу з ЄС за останні 3,5 роки – 29 млн куб м

Україна за підсумками лютого 2021р імпортувала з Європи 28,9 млн куб м природного газу, що є найнижчим значенням за останні 3,5 роки.

Україна за підсумками лютого 2021р імпортувала з Європи 28,9 млн куб м природного газу, що є найнижчим значенням за останні 3,5 роки. Про це свідчать розрахунки ExPro.

У порівнянні з січнем обсяги імпорту скоротилися у 15 разів, у порівнянні з лютим минулого року падіння складає майже 34 рази.

З початку імпорту газу з Європи наприкінці 2015р, лише один раз було імпортовано менше, ніж у лютому 2021р – 20 млн куб м у липні 2016р.

Основна частина газу надійшла фізично зі Словаччини через «Будінце» – 28,5 млн куб м, або майже 99% усього імпорту. Незначні обсяги надійшли за механізмом віртуального реверсу з Угорщини через «Берег» – 320 тис куб м та в останній тиждень місяця з Польщі – 80 тис куб м.

Серед причин рекордно низьких обсягів імпорту можна відзначити спред між ціною в Україні та цінами на газ на європейських хабах. Починаючи з кінця жовтня газ в Україні торгується дешевше, ніж у Європі, що робить імпортні поставки економічно невигідними. Крім того, запаси газу в українських ПСГ знаходять на високому рівні – 18,21 млрд куб м на кінець лютого (58,8%).

За інформацією ExPro, у лютому майже весь імпортований газ поставило ТОВ «ЙЕ Енергія» зі Словаччини. Також незначні обсяги імпортували ТОВ «Газнафтопродукт Енерго» з Угорщини та ТОВ «Енерджі Інтернешнл Груп Трейдінг» з Польщі.

Імпортні поставки газу з ЄС з початку березня впали ще у 9 разів – до 113 тис куб м (1 березня). Це найнижче значення якнайменше за останні 5 років – з початку 2016р. Наступної доби (2 березня) імпорт зріс на 10% у порівнянні з 1 днем місяця – до 120 тис куб м.

Як повідомили джерела ExPro, газ у березні з Угорщини імпортує ТОВ «Скела Терциум». Також потужності для імпорту газу з Польщі у березні є у «ЕРУ Трейдінг», «Екотехноінвест» та «ДДЗ Сервіс». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *