УКРАЇНА У ТРАВНІ ЗАКАЧАЛА ДО ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ ГАЗУ ПОНАД 670 МЛН КУБ М ГАЗУ

Україна протягом травня 2023р закачала до підземних сховищ газу (ПСГ) понад 670 млн куб м природного газу, як свідчать розрахунки ExPro.

Нагадаємо, офіційно цьогорічний сезон закачування газу почався 15 квітня. Впродовж попереднього сезону відбору з українських сховищ було відібрано 5,572 млрд куб м природного газу. Станом на початок сезону закачування у підземних сховищах зберігалося понад 9 млрд куб м газу.

Станом на кінець травня в українських сховищах за розрахунками ExPro зберігалося 9,9 млрд куб м газу, з урахуванням буферного газу довгострокового зберігання. Сховища заповнені на 32%. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року в сховищах зберігається на 0,3% або на 30 млн куб м менше газу.

Протягом травня середньодобове значення закачування становило близько 22 млн куб м газу, коливаючись у діапазоні 15-32 млн куб м на добу. Враховуючи, що імпорт та експорт газу у травні були на мінімальному рівні, Україна забезпечує потреби у споживанні власним видобутком, надлишок закачуючи до підземних сховищ.

За оцінками «Нафтогазу» та Міненерго, до початку наступного опалювального сезону Україна планує закачати 14-14,7 млрд куб м природного газу. Однак, при залученні іноземних компаній до зберігання газу в українських сховищах обсяги закачування можуть зрости.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *