Українські компанії почали віртуальний імпорт газу з Молдови

Українські компанії 3 лютого розпочали імпорт природного газу з Молдови за допомогою віртуального реверсу (backhaul), про це повідомляє ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ). За словами ОГТСУ, імпорт газу здійснюється з європейських країн через Молдову для закачування до «митного складу» українських ПСГ.

Нагадаємо, на початку року Уряд Молдови схвалив рішення про необхідні зміни до законодавства, які відкрили можливість усім компаніям користуватися послугою backhaul у точках з’єднання з Україною. Цей крок розблокував імпорт газу до України з південного напрямку через Трансбалканський маршрут.

Як повідомляло ExPro, компанія ERU 27 січня здійснила першу в історії тестову поставку імпортного природного газу з Молдови за допомогою віртуального реверсу.

Суть віртуального реверсу полягає в тому, що природний газ фізично не імпортується з Молдови, а заміщається природним газом, який постачається з української ГТС до Молдови.

За розрахунками ExPro, за 5 днів з початку імпорту до України за допомогою віртуального реверсу було імпортовано близько 7,7 млн куб м природного газу.

Крім того, Україна продовжує імпортувати природний газ з інших європейських напрямків: зі Словаччини – 4,6 млн куб м на добу, з Польщі – 1,7 млн куб м та з Угорщини – 0,9 млн куб м. Основну частину газу з європейських напрямків імпортує НАК «Нафтогаз України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *