Українські ПСГ пройдуть ще один стрес-тест для підтвердження надійності роботи

АТ «Укртрансгаз», як оператор газосховищ, та ТОВ «Оператор ГТС України» проведуть чергові стрес-тести, що мають підтвердити надійність газотранспортної системи та підземних сховищ для роботи в умовах повномасштабної війни та припинення транзиту російського газу. Про це повідомляє пресслужба УТГ.

Аналогічні випробування проводилися у 2023р. За словами «Нафтогазу» висновки цих випробувань допомогли залучити більше іноземних компаній до зберігання газу в українських ПСГ.

За словами очільника Групи Нафтогаз Олексія Чернишова, результати випробувань будуть оприлюднені до початку сезону закачування – наприкінці квітня.

Стрес-тест газової інфраструктури 2024р буде змодельовано та здійснено робочою групою у складі та за сприяння USAID – Проекту енергетичної безпеки, Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Генерального директорату Joint Research Centre Європейської комісії, міжнародних технічних експертів та відповідно ОГТСУ, «Нафтогазу» та УТГ.

Нагадаємо, Україна пропонує для іноземних компаній до 10 млрд куб м потужностей українських газосховищ. Минулого року нерезиденти закачали близько 2,5 млрд куб м природного газу до «митного складу» українських ПСГ. Цього року в «Укртрансгазі» сподіваються збільшити цей обсяг до 4 млрд куб м.

За оцінками ExPro, станом на 20 лютого на «митному складі» українських ПСГ зберігається близько 1,67 млрд куб м природного газу, з яких майже 0,9 млрд куб м належить нерезидентам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *