«Укргазвидобування» на межі зриву програми буріння через блокування закупівель постачальниками китайських труб

Із початку року триває корпоративна війна між українськими виробниками труб та дилером китайських труб – аме риканською компанією Vorex вихідця з України Федора Закусила. Основним
виробником труб в Україні є «Інтерпайп» Віктора Пінчука, потужності якого розташовані в Дніпропетровській області. Про це пише Telegram-канал «Монополіст».

У чому полягає суть конфлікту: Vorex приймає участь в тендерах українських держкомпаній «Укргазвидобування» (УГВ) та Оператора ГТС (ОГТСУ), які закупають труби для своїх операційних

потреб. Утім, після програшу Vorex подає скарги в суди або Антимонопольний комітет (АМКУ) про дискримінацію іноземних постачальників і тим самим блокує закупівлю труб у конкурентів.

«Наприклад, Vorex жаліється, що замовник вказує строк поставки 90 днів в той час як виробництво і доставка з Китаю займають в два рази більше часу», – пише «Монополіст»
Про чергову ітерацію в цій війні пише видання ExPro. Їхнє джерело в УГВ зазначає, що через постійні зриви закупівель компанія відчуває дефіцит  обсадних труб, які використовуються
в газових свердловинах. Затягування поставок труб призведе до зриву програми буріння. Відповідно – до падіння видобутку газу.
Зазначається, що зараз у Закусила є цілий пул компаній, які займаються оскарженням тендерів УГВ. Крім Vorex в ньому також канадська Olbi Group та італійська RMT Valvomeccanica.
Всі вони подають банківські гарантії, підписані одним працівником одного й того самого банку, що свідчить про їх зв›язок.
У січні Vorex подала скаргу в АМКУ щодо дискримінації при закупівлях УГВ труб на 1,1 млрд грн. В скарзі було відмовлено в лютому.

У квітні позов було подано в Київський госпсуд щодо дискримінації при закупівлях УГВ труб на 1,4 млрд грн. В травні Vorex було відмовлено в забезпеченні позову.
«Але весь час оскарження поставка труб блокується. Відбувається класичний «тендерний спам», зазначили в «Монополісті».

До слова, Vorex постачає труби китайських корпорацій TPCO та HYST, які і до широкомасштабного вторгнення, і після його початку постачали труби в РФ. Зокрема, для буріння та для будівництва

газогону «Сила Сибіру».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *