Уряд створив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону

Уряд створив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону
Кабінет Міністрів України створив штаб з підготовки до наступного опалювального сезону 2022-2023рр, його очолив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні 7 червня.

«Завдання чіткі – збалансувати систему, провести ремонти, оперативно вирішувати всі проблеми, сформувати необхідні комунікації між усіма задіяними рівнями. Ми залучаємо і представників місцевої влади, і теплопостачальників, і представників Регулятора, і державний «Нафтогаз», – вказав премʼєр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду.

Як вказав Голова Уряду, вже зроблені розрахунку щодо необхідних обсягів газу та вугілля для проходження наступного опалювального сезону.

За словами Шмигаля, російські окупанти зруйнували більше 200 котелень, сильно пошкоджені Кременчуцька, Чернігівська, Охтирська, Сєвєродонецька ТЕЦ та Луганська ТЕС.

«Збитки енергетичної інфраструктури вже сягнули десятків мільярдів гривень», – підкреслив премʼєр-міністр. Також він запевнив, що в Чернігові, Кременчуці та Охтирці ремонтні роботи будуть виконані вчасно та мешканці цих міст будуть з теплом.

Станом на 1 червня в підземних сховищах зберігається 10 млрд куб м газу.

В окупації знаходяться Запорізька АЕС, Каховська ГЕС, 3 теплоелектростанції та 40% від усіх обʼєктів відновлюваної енергетики.

Також, було поставлено мету щодо накопичення вугілля на складах ТЕС та ТЕЦ.

«Видобуток вугілля на державних шахтах впав на третину. Але має альтернативні варіанти і тому на початок опалювального сезону обсяг вугілля на складах розраховуємо довести до щонайменше 2 млн тонн», – вказує Шмигаль, додавши, що максимальний показник, який, можливо, вдасться накопичити – це 3 млн тонн.

Міністр енергетики та міністр розвитку громад вже мають звітувати кожні 2 тижні щодо підготовки до опалювального сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *