ВР прийняла законопроєкт №8158 щодо сертифікації Оператора ПСГ та недопущення банкрутства «Чорноморнафтогазу»

Верховна Рада України на засіданні 13 грудня прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт №8158 про внесення змін до деяких законів України (щодо сертифікації оператора газосховищ та продовження заходів з недопущення банкрутства Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз»). «За» відповідний законопроєкт проголосували 261 народний депутат.

Законопроєкт дає змогу розпочати процедуру сертифікації оператора газосховищ (АТ «Укртрансгаз») у відповідності до норм та регламентів країн ЄС. За словами голови «Нафтогазу» Олексія Чернишова, «у випадку успішного проходження сертифікації (вірю, що воно буде саме таким) «Укртрансгаз», а з ним і Україна вперше отримають можливість зберігати у підземних сховищах нашої країни не лише комерційні запаси газу окремих європейських компаній, але й стратегічні запаси газу країн-членів ЄС».

Нагадаємо, на засіданні 13 грудня НКРЕКП також схвалила Порядок здійснення процедури сертифікації оператора газосховищ.

Крім того, прийнятий закон створює умови для збереження «Чорноморнафтогазу», чиє майно було незаконно відібране разом з анексією Криму у 2014р, учасником міжнародних судів та дасть можливість не допустити блокування роботи стратегічного підприємства кредиторами та його банкрутства.

«Таке рішення зберігає можливість отримати відшкодування від держави-агресора за нанесені збитки та врегулювати питання щодо погашення боргів через отримання доходу від управління корпоративними правами», – прокоментував Чернишов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *