Вибух на заводі «Газпрому» скоротив поставки газу до Європи, ціни оновлюють рекорди

На заводі «Газпрому» у Західному Сибіру відбувся сильний вибух, який призвів до пожежі. Це призвело до зупинки видобутку газу в регіоні та різкому скороченню поставок природного газу до Європи через газопровід «Ямал-Європа».

Як повідомляється, вибух відбувся на заводі з підготовки газового конденсату у Новому Уренгої, яким управляє «Газпром Переробка». Російські ЗМІ повідомляють, що вибух та пожежа призвела практично до повної зупинки видобутку. Зазначимо, що в регіоні видобувається близько 80% усього російського газу.

Внаслідок видобутку різко скоротилися поставки російського газу до Європи по газопроводу «Ямал». Так, увечері 5 серпня транзит у точці Mallnow на вході у німецьку ГТС обвалився до 10 млн куб м на добу замість звичних 21 млн куб м, тобто більш, ніж удвічі.

До кінця четверга (5 серпня) ф’ючерсні ціни на природний газ на нідерландському TTF черговий раз обновили абсолютні максимуми, досягнувши €42,95/MWh на біржі ICE. При тому, на біржі CME, де торгівля проходить цілодобово увечері ціни на TTF сягали €43,3/MWh.

Очікується, що з відкриттям торгів у п’ятницю ріст цін продовжиться. На фоні рекордно пустих підземних сховищ газу у Європі та мінімальних обсягів поставок LNG (Азія забирає майже усі поставки), скорочення газопровідних поставок може стати каталізатором до нових рекордів.

Нагадаємо, «Газпром» не забронював додаткові переривчасті потужності для транзиту газу через територію України у серпні. ТОВ «Оператор ГТС України» пропонував до продажу 63,7 млн куб м на день. Наразі, максимальна добова потужність через Українську ГТС складає близько 124,8 млн куб м на добу, що не дозволяє «Газпрому» замістити поставки через «Ямал» українським транзитом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *