Запаси газу в українських ПСГ опустилися нижче 14 млрд куб м

Загальні запаси природного газу в українських підземних сховищах газу (ПСГ) станом на 28 грудня опустилися нижче 14 млрд куб м, як свідчать розрахунки ExPro. Сховища заповнені на 45%. У порівнянні з попереднім роком у ПСГ зберігається на 10 млрд куб м або на 42% менше газу. Також це найнижче значення на цю дату за останні 5 років.

Запаси нерезидентів в українських сховищах також знизилися до 0,7 млрд куб м у режимі «митний склад», з яких 0,5 млрд куб м – short-haul. Нерезиденти продовжують відбирати газ для експорту до Європи.

Українські компанії у режимі «митний склад» зберігають близько 0,5 млрд куб м газу, з яких 0,4 млрд куб м – short-haul. Значну частину газу в ПСГ зберігає НАК «Нафтогаз України».

Від початку цьогорічного сезону відбору (6 жовтня) Україна відібрала з ПСГ майже 4,9 млрд куб м газу, на 9% (400 млн) більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зі сховищ було відібрано на 1,3 млрд куб м газу більше, ніж закачано цього року. Таким чином, відбір продовжується за рахунок накопичених запасів у попередній рік. У порівнянні з початком сезону відбору 2020р запаси у ПСГ скоротилися більш, ніж удвічі.

Нагадаємо, частина газу – 4,66 млрд куб м – газ довгострокового зберігання. Також близько 176 млн куб м газу зберігається у Вергунському ПСГ, яке знаходиться на тимчасово непідконтрольній Україні території, тому доступ до цього ресурсу відсутній.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *