Заповненість європейських ПСГ перевищила 90%

Рівень запасів газу в підземних сховищах газу (ПСГ) Європи 15 серпня досягнув 90,1%. За розрахунками ExPro, в сховищах зберігається близько 96,4 млрд куб м газу, що є рекордним історичним значенням для цієї дати. Таким чином, ціль заповнити ПСГ на 90% до листопада 2023р, яку ставили в ЄС, перевиконана на 2,5 місяці.

Для порівняння у минулому році на цю дату в сховищах зберігалось на 18,2% менше газу – близько 78,9 млрд куб м, що відповідало рівню заповненості в 75,2%.

Серед країн з найбільшими сховищами найбільші запаси газу зберігаються в Німеччині – понад 21,7 млрд куб м (91,9%), в Італії – 16,6 млрд куб м (90,25%), в Нідерландах понад 12,4 млрд куб м (92,6%) та Франції – 10,7 млрд куб м (82,9%). Саме Франція зараз найактивніше заповнює сховища, інші країни продовжують поповнювати запаси, але потужність закачування поступово знижується у зв’язку із високим рівнем запасів.

Варто зазначити, що ПСГ в Іспанії вже деякий час заповнені на максимум, в них зберігається 3,2 млрд куб м газу.

Високий рівень зберігання газу дозволяє стабілізувати ситуацію на газовому ринку Європи. Але в той же час, з огляду на низький попит та майже заповнені сховища регіон потребує все менших поставок газу, в основному скорочується постачання LNG.

Така ситуація може зіграти проти європейських трейдерів, які будуть вимушені підвищувати ціни, щоб зберегти поставки до Європи у осінній та зимовий періоди незважаючи на низький попит у регіоні, коли Азія буде активно купувати LNG для відновлення запасів та з огляду на зростання попиту.

Враховуючи значну заповненість європейських ПСГ, компанії закачують природний газ до України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *