Зрушень стосовно виходу ОГТСУ на біржу для закупівлі газу для потреб балансування системи не має, – А.Мизовець

Зрушень стосовно виходу Оператора ГТС на біржу для закупівлі газу для потреб балансування системи не має. З дати набуття права ОГТСУ здійснювати такі закупівлі пройшло вже 4 місяці (Закон України “Про публічні закупівлі”, № 3176). Про це заявив президент Асоціації “Газові трейдери України” Андрій Мизовець, виступаючи на Energy Freedom 21 квітня з тематики  БАЛАНСУВАННЯ на ринку природного газу.

До тепер, із-за того, що ціна балансування визначається не на ринкових умовах, тобто ОГТСУ не закуповує газ на біржі, на ринку існує парадокс цін. Ціна продажу постачальниками позитивних небалансів ОГТСУ є низькою, а ціна купівлі негативних небалансів є завищеною (див. табл.).

До сьогодні ОГТСУ не здійснює закупівлі газу для балансування на біржі, замість цього починаючи з 19 січня 2021 року послуги балансування для ОГТСУ де-факто надає “Нафтогаз” (https://bit.ly/32BZkYk) Виходячи з умов Кодексу було проведено тендер який виграв “Нафтогаз”. Тепер кожен з учасників ринку має враховувати маржу «Нафтогазу» яка складає від 1800 до 2 тис грн.

Нагадаємо, що 2 грудня 2020 року Верховна Рада України прийняла важливий для ринку газу ЗП «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо закупівлі природного газу», № 3176. Ця законодавча ініціатива, зокрема, дозволяє ОГТС вийти на біржу і купувати газ щодня для потреб балансування системи та на виробничо-технологічні витрати. (https://bit.ly/2QMusBX

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *