Розвиток конкуренції в сегменті населення залежатиме від цінової пропозиції Нафтогазу за річними контрактами з 25 квітня 2021 року, – Роман Сторожев

«У питанні подальшого розвитку сегменту ринку газу для населення визначальною буде позиція мarket maker компанії Нафтогаз України, тобто його цінова пропозиція за річними контрактами на постачання газу з 25 квітня 2021 року. Про це повідомив Роман Сторожев, президент Асоціації “Надрокористувачі України” за підсумками професійної дискусії Energy Freedom серед учасників Energy Club – Клуб енергетики з теми :”Річні контракти на постачання газу.

На ринку всі розуміють, що Нафтогаз знаходиться під «тиском» соціальної відповідальності, ніхто в уряді не хоче, щоб повторилася ситуація, як в ці зимові місяці, коли різко зросли ціни і це викликало негативні настрої в суспільстві.

У зв’язку з цим наш прогноз, як незалежних учасників ринку поставок газу, що ціна запропонованих НАКом річних контрактів по відношенню до ринкових реалій буде трохи занижена. Для постачальників складно і ризиковано в такій ситуації буде входити в цей сегмент ринку, якщо не буде доступу для всіх постачальників в рівній мірі до цих об’ємів. Виходячи з цього, кожен постачальник зараз для себе визначає, чи буде він будувати плани щодо входження в цей сегмент ринку або не буде. Адже купити газ за ціною, яка може сформувати позитивну маржу, можна буде лише тільки в одному місці – у Нафтогазу.

Пояснення тенденцій цін на газ:

Ситуація на ринку в Європі свідчить про те, що швидше за все європейські постачальники не будуть у таких об’ємах як в цьому опалювальному сезоні закачувати газ влітку в українські ПСГ. Це пояснюється відсутністю у них таймспреда, який дозволяє хеджувати прибутки.  Також холодний квітень відтерміновує початок закачування газу в ПСГ Європи.

Паралельно ми бачимо як зростає ціна на нафту, це в якійсь мірі наводить на думку що взимку ціни на інші енергоресурси будуть схильні до таких же коливань, які сьогодні відбуваються з нафтою.

Отже припускаю, що таких низьких цін на газ, як в минулому році на ринку не буде, спреди взимку не будуть такими низькими якими вони були цієї зими. Виходячи з цього ринкова ціна на природний газ в світі буде досить високою, тому якщо екстраполювати ці тенденції на вартість ціни газу майбутнього річного продукту, то його ринкова вартість може бути в межах до 12 тис грн. за куб.м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *