Ф’ючерсні ціни на природний газ у Європі обвалилися нижче €100/MWh

Ф’ючерсні ціни на природний газ на нідерландському хабі TTF у ході торгів 24 жовтня обвалилися нижче €100/MWh, що на 12% менше, ніж наприкінці п’ятниці. Про це свідчать дані торгів. При переводі ціни складає близько $1 000/тис куб м або 45 000 грн/тис куб м (з ПДВ).

В той же час спотові ціни на природний газ в останні тижні обвалилися ще більше – до приблизно €40/MWh станом на 24 жовтня. При переводі вартість газу складає $415/тис куб м або менше 20 000 грн/тис куб м (з ПДВ).

В основному ціни на газ у Європі знижуються у зв’язку із забезпеченням ринку природним газом. Так, європейські сховища заповнені на 93,4%, у сховищах зберігається майже 100 млрд куб м. Обсяги закачування газу сильно обмежені, у зв’язку з чим на ринку багато вільного газу. На фоні теплої погоди та стабільних поставок ціни продовжують знижуватися.

Крім того, країни Європейського союзу готуються до можливих обмежень цін на TTF, а також введення нового індексу LNG для європейського ринку, який відображав би реальну ситуацію.

Зазначимо, що на фоні зниження цін на газ у Європі, імпорт газу до України продовжує зростати – до 16,2 млн куб м 24 жовтня, це найвище значення з вересня 2022р. За інформацією ExPro, газ імпортує як «Нафтогаз», так і приватні компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *