НАБУ повідомило про підозру колишнім та чинним посадовцям НКРЕКП у справі «Роттердам+»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру 15-ти особам, серед яких колишні та чинні посадовці НКРЕКП, які причетні до затвердження формули «Роттердам+».

Про це повідомляє пресцентр САП.

Як повідомляють в САП, слідство вважає, що у формулу «Роттердам+» було закладено витрати на послуги, які фактично не виконувались, а саме транспортування вугілля національного виробника до теплових електростанцій з порту у Роттердамі. Як наслідок, протягом 2016-2019 років споживачі електроенергії переплатили понад 39 млрд гривень.

«У ході розслідування цього факту з’ясувалося, що ухвалити таку формулу обчислення окремих членів НКРЕКП вмовили представники групи приватних теплогенеруючих компаній, які в результаті й отримали надприбутки. Поряд з цим, інші члени НКРЕКП неналежно виконали свої службові обов’язки через несумлінне ставлення до них та проголосували за затвердження так званої формули «Роттердам+», що у подальшому спричинило тяжкі наслідки державним і громадським інтересам», – йдеться в повідомленні антикорупційних органів.

На сьогодні про підозру повідомлено 2 колишнім головам НКРЕКП; 6 колишнім та 3 чинним членам НКРЕКП; чинному та колишньому працівникам комісії, а також чинному та колишньому посадовцям групи приватних теплогенеруючих компаній.

Нагадаємо, що слідство вважає, що через формулу «Роттердам+» споживачі електроенергії протягом 2018 – 2019 років незаконно переплатили понад 20 млрд гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *