«Газпром» та Угорщина підписали нову 15-річну угоду щодо поставок 4,5 млрд куб м газу на рік

Російський «Газпром» та Угорщина у понеділок підписали нову довгострокову угоду щодо поставок природного газу, повідомляють іноземні ЗМІ. Нова угода розрахована на 15 років і передбачає щорічні поставки 4,5 млрд куб м природного газу. Крім того, через 10 років обсяги поставок можуть бути переглянуті.

За словами голови МЗС Угорщини Сійярто, 3,5 млрд куб м на рік Угорщина буде отримувати через Сербію (продовження «Турецького потоку»), ще близько 1 млрд куб м – через Австрію (ймовірно, через «Північний потік» або «Північний потік – 2»). Нагадаємо, цього року закінчується контракт між «Газпромом» і Угорщиною на поставку газу.

«Здивовані і розчаровані рішенням Угорщини підписати 27 вересня 2021р у Будапешті новий довгостроковий контракт з російським концерном «Газпром» на постачання газу в обхід України», – йдеться в заяві Міністерства закордонних справ України.

Протягом 2020р «Газпром» поставив до Угорщини 8,637 млрд куб м природного газу, а у першому півріччі 2021р поставки російського газу до країни зросли на 5% – до 3,909 млрд куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *