«Газпром» збільшив транзит газу через українську ГТС на 50% – до 106 млн куб м

Російський «Газпром» в останні дні лютого збільшив поставки природного газу до Європи та Молдови через Україну на 50% (у порівнянні з мінімальним значенням 70 млн куб м) – до 106 млн куб м 27-28 лютого. Про це стало відомо з оперативних даних ТОВ «Оператор ГТС України».

Так, поставки російського газу через «Суджу» 27 лютого зросли 1,9 разів у порівнянні з найнижчим значення 41 млн куб м 23 лютого – до 78 млн куб м. Поставки через «Сохранівку» залишаються стабільними – на рівні 29 млн куб м на добу.

Поставки газу з української ГТС до Європи також зросли. Так, транзит газу до Словаччини через «Ужгород/Вельке Капушани» зріс майже утричі (на 44 млн) – з 23,9 до 67,5 млн куб м 27-28 лютого. ранзит газу до Угорщини через ВТЗ «Берег» зріс на 12% (2,5 млн) – з 20,9 до 23,4 млн куб м.

Поставки до Польщі у останні дні лютого залишалися стабільно низькими – 4,4 млн куб м на добу. Проте, згідно підтверджених номінацій на 1 березня, очікується зростання транзиту до Польщі більш ніж удвічі – до 9,5 млн куб м.

Зростання поставок газу може бути обумовлено зниженням температури повітря у Європі після теплого періоду. Крім того, йде активний відбір газу з європейських ПСГ, які станом на 27 лютого були заповнені на 37%, найнижче значення за останні роки.

Як повідомляло ExPro, транзит російського газу до Європи через Україну впав на 30% – до 75 млн куб м на добу.

Крім того, «Газпром» на березень забронював додатково 14,2 млн куб м потужностей для транзиту газу через Україну. Таким чином, разом із потужностями за діючим контрактом (109,6 млн куб м на добу) у березні максимальний добовий обсяг транзиту російського газу через Україну становитиме 123,8 млн куб м, як і у лютому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *