Імпорт природного газу до України перевищив 21 млн куб м на добу

Імпорт природного газу до України 26 жовтня зріс до 21,3 млн куб м, що є найвищим значенням з вересня 2021р. Про це свідчать оперативні дані ТОВ «Оператор ГТС України». У порівнянні з попереднім днем імпорт зріс на 4%.

Зростання імпорту газу до України пов’язано з рядом причин, найголовніша з яких – обвал спотових цін на природний газ у Європі, що зробило імпорт економічно доцільним. Також деякі з іноземних компаній закачують газ на «митний склад» українських ПСГ. За словами т.в.о. АТ «Укртрансгаз» Сергія Переломи, за перші 20 днів жовтня обсяги газу, що нерезиденти зберігають на «митному складі», збільшилися у понад 7 разів.

Крім того, газ з Молдови імпортує до українських ПСГ державна компанія Energocom. 20 жовтня компанія повідомила про купівлю 10 млн куб м газу за ціною €94,95/MWh для закачування до українських ПСГ. Цей газ буде використано у разі обмеження або припинення поставок російського газу з боку «Газпрому».

Газ надходить з чотирьох основних напрямків: Польща, Угорщина, Молдова та Словаччина. Загалом, протягом 26 днів жовтня Україна імпортувала понад 195 млн куб м, на 50% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У порівнянні з 26 днями вересня імпорт зріс у 12 разів.

Найбільше газу у жовтні Україна імпортувала з Польщі – 71,4 млн куб м (+1,5% до жовтня минулого року), зі Словаччини – 59,2 млн куб м (-39%), з Угорщини – 37,1 млн куб м (-21%) та з Молдови – 27,6 млн куб м.

Основна частина газу надійшла по short-haul до «митного складу» українських ПСГ – 131 млн куб м. Також майже 52 млн куб м газу надійшло напряму до «митного складу». Крім того, близько 14 млн куб м газу надійшло до української ГТС.

Екс-очільник ОГТСУ Сергій Макогон зранку 27 жовтня повідомив, що імпорт газу іноземними трейдерами в Україну збільшився до 25 млн куб м на добу. Разом з тим, за даними ExPro, імпорт на рівні 20 млн куб м.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *