Новий історичний максимум – ціни на газ у Європі вище €162/MWh

Ф’ючерсні ціни на природний газ на нідерландському хабі TTF у ході торгів 21 грудня оновили історичний максимум, який було встановлено 6 жовтня 2021р (€161,5/MWh) і вперше в історії перевищили €162/MWh. Про це свідчать дані торгів.

У порівнянні з попереднім днем ціни зросли на 10%, з початку місяця – на 70%. З початку 2021р ф’ючерсні ціни на газ у Європі зросли більш ніж у 8 разів.

При переводі ціна складає понад $1 900/тис куб м. При переводі у гривні вартість газу становить понад 63 000 грн/тис куб м. Таким чином різниця між цінами на газ в Україні та Європі продовжує збільшуватися (газ в Україні торгується дешевше) – до 10 000 грн/тис куб м (з ПДВ) або майже €25/MWh.

Ріст цін у Європі продовжується на фоні першого відчутного похолодання цього року. Запаси газу в ПСГ знаходяться на рекордних мінімумах – близько 62,7 млрд куб м станом на 19 грудня. Крім того, Росія припинила поставки газу до Німеччини через «Ямал» не забронювавши потужності на вчорашньому добовому аукціоні. Польща знову почала імпорт газу з Німеччини, «Ямал» включився у реверсному режимі. Крім того, «Газпром» також скоротив поставки газу через Україну до Словаччини на 6% – до 81 млн куб м.

Ціни на газ в Україні також продовжують рости слідом за Європою. Так, за інформацією ExPro, у вівторок газ на внутрішньому ринку торгується вище 50 000 грн/тис куб м (з ПДВ), що також є історичними рекордами.

ТОВ «ГПК «Нафтогаз Трейдинг» пропонує газ до продажу на ТБ «Українська енергетична біржа» за цінами 64 800 грн/тис куб м (ресурс грудня та газ у ПСГ) та 65 220 грн/тис куб м (ресурс січня) на умовах передоплати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *