Рішення Уряду щодо встановлення граничної ціни на газ в 6,99 грн/куб.м. – не виважене і популістичне, – президент АГТУ

Крім того, Уряд та Регулятор провалили промокомпанію з популяризації зміни постачальника».

Андрій Мизовець, президент Асоціації Газові трейдери України прокоментував: «Якщо ми подивимось цінові пропозиції приватних постачальників на січень 2021 року – вони не набагато відрізнялись від встановленої КМУ ціни на газ постановою N25. Ціна постачальників – від 7 грн за куб .м. без врахування оплати Оператору ГТС. Ця ціна не настільки значна, щоб це призвело до таких радикальних кроків по обмеженню ціни і «ламання» ринку.

Пік ціни на газ в Європі на біржі TTF був в – 28 євро і саме в цей період і приймалось рішення Урядом щодо обмеження ціни на внутрішньому ринку… На сьогодні ціна на біржах складає менше 20 євро, тобто вона відкотилась більш ніж на 30%. Постає питання, якщо в лютому та в березні ціна ще «відкотиться», то який сенс взагалі цієї постанови? В результаті ми приходимо до висновку – що рішення Уряду, це намагання однієї монополії витіснити іншу монополію. Ми стараємось будувати ринок з-під палиці, а потім цією палицею б’ємо всіх учасників ринку, щоб цей ринок не був побудований? Так виходить?

Коли влітку в Україні відкривали ринок для населення, забули про важливу складову – тотальну промокомпанію серед населення про безболісну зміну постачальника газу. ❗На мій погляд, промокомпанія з боку Регулятора і КМУ була повністю провалена, за виключенням «Нафтогазу» та декількох приватних постачальників, які своїми власними силами промотували увесь цей ринкових механізм❗. Якби вчасно ці дії були здійснені, рішення Кабміну, яке крім соціалізму нічого не нагадує, не було б.

нагадаємо, дискусія проводилась для бізнес середовища Energy Club та учасників газового ринку. Було важливо почути думку безпосередніх учасників ринку, за рахунок яких резервів буде здійснено виконання рішення Уряду та обговорити дорожню карту тих заходів, які б дозволили зменшити наслідки цього форс-мажору

Нагадаємо: 18 січня було опубліковано постанову КМУ N25 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою встановлено граничну ціну на газ 6,99 грн/куб.м. з 1 лютого строком на 2 місяці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *