Розпочато процедуру припинення юридичної особи “МГУ”

АТ “Магістральні газопроводи України” знаходиться у статусі припинення юридичної особи.

Згідно з даними ресурсу Youcontrol, на час останнього оновлення даних 7 вересня 2023 року стан організації – “В стані припинення”.

Рішення засновників щодо припинення юридичної особи у результаті реорганізації прийняте 5 вересня 2023 року, йдеться в анкеті компанії на ресурсі

Як повідомляла “Українська енергетика”, при створенні “Магістральних газопроводів України” передбачалось, що ця компанія стане оператором ГТС України.

Водночас у процесі анбандлінгу НАК “Нафтогаз України” створила ТОВ “Оператор ГТС України”, якому і було передано функції “Укртрансгазу” з управління ГТС. Зі свого боку ОГТСУ було передано у власність “Магістральним газопроводам України”.

У затвердженому у квітні 2023 року меморандумі між Міжнародним валютним фондом і Україною стоїть завдання до кінця липня передати акції “ОГТСУ” від “МГУ” безпосередньо Міністерству енергетики України з відповідною зміною статуту.

Кабінет міністрів України, як суб’єкт законодавчої ініціативи, у травні поточного року зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону “Про оптимізацію структури власності оператора газотранспортної системи України” (№9311).

Законопроєкт спрямований на забезпечення виконання Україною Меморандуму про взаєморозуміння від 16 січня 2023 року, укладеного між Україною та Європейським Союзом, та Меморандуму про економічну та фінансову політику від 24 березня 2023 року, укладеного між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Документ визначає одноразову спеціальну процедуру корпоративної реформи оператора газотранспортної системи України шляхом приєднання АТ “Магістральні газопроводи України” до ТОВ “Оператор газотранспортної системи України” та має на меті усунення складної системи управління підприємствами газотранспортної системи України, з урахуванням Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *