Shell виходить із спільних проєктів з «Газпромом», «Сахалін-2» та «Північний потік – 2»

Британсько-нідерландська компанія Shell планує вийти зі спільних підприємств з «Газпромом» на фоні російського вторгнення в Україну, повідомила компанія.

Йдеться, зокрема, про вихід компанії з LNG-проєкту «Сахалін-2» (доля – 27,5%), Salym Petroleum Development (50%), СП з «Газпром нафтою» «Гідан енерджі», а також припинення участі Shell у проєкті «Північний потік – 2».

За повідомленням компанії, наприкінці 2021р основні засоби Shell у цих російських підприємствах становили близько $3 млрд. Shell очікує, що рішення розпочати процес виходу зі спільних підприємств із «Газпромом» та пов’язаними з ним організаціями вплине на балансову вартість активів Shell у Росії та сприятиме їх знеціненню.

«Під час обговорення з урядами всього світу ми також опрацюємо питання потенційних наслідків для бізнесу, зокрема важливість надійних поставок енергії до Європи та інших ринків з дотриманням відповідних санкцій», – йдеться у заяві Shell.

Нагадаємо, британська BP заявила про продаж всієї долі в акціях російської «Роснєфті», а норвезька Equinor припиняє інвестиції в Росію та виходить з усіх спільних проєктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *