Ціни на природний газ у Європі обвалилися до шестимісячних мінімумів – нижче $900/тис куб м

Ф’ючерсні ціни Front Month на природний газ на нідерландському хабі TTF у ході торгів 23 грудня опустилися нижче $900/тис куб м, вперше за останні півроку. Про це свідчать дані торгів на біржі ICE. Так, ціни впали більш ніж на 10% у порівнянні з попереднім днем – до €81,5/MWh.

Обвал цін на природний газ у Європі в першу чергу пов’язаний із теплою погодою для першого місяця зими. Саме тепла погода дозволила Європі скоротити споживання, у зв’язку з чим запаси природного газу в європейських сховищах залишаються високими – 87,7 млрд куб м, сховища заповнені на 83%.

Крім того, поставки LNG до Європи також знаходяться на рекордно високому рівні, не дивлячись на те, що ціни в Азії перевищили ціни у Європі поточного тижня. Минулого тижня до Європи було поставлено 4,4 млрд куб м LNG, що є абсолютним рекордом.

Відкриття нових терміналів для прийому LNG сприяє збільшенню поставок газу до Європи. Так, минулої суботи було офіційно запущено в роботу імпортний LNG термінал у Німеччині, а наступного тижня очікується запуск LNG терміналу у Фінляндії.

Поставки трубопроводного газу також стабільні, навіть з Росії. Хоча російські поставки газу до Європи сильно впали у порівнянні з минулим роком, РФ продовжує поставляти газ до європейських країн, зокрема через Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *