Українські ПСГ за два місяці прийняли від нерезидентів 60 млн куб. м газу

Іноземні замовники у січні-лютому 2024 року направили в українські підземні сховища понад 60 млн куб. м газу.

Пресслужба Оператора ГТС України повідомляє, що іноземні замовники попри воєнні виклики продовжують транспортувати природний газ до України, здебільшого в режимі short-haul.

За інформацією аукціонних платформ, трейдери активно бронюють потужності сусідніх операторів ГТС на ІІ-ІІІ квартали 2024 року для транспортування газу до України.

Генеральний директор Оператора ГТС України Дмитро Липпа зазначив, що ранній старт транспортування іноземного газу до України є позитивною оцінкою діяльності компанії.

“Позитивні висновки минулорічного стрес-тесту ГТС та ПСГ, ініційованого Міністерством енергетики України, ми підтвердили стабільною і надійною роботою під час цієї зими. Оператор ГТС України довів європейським трейдерам, що є прогнозованим і надійним партнером, який чітко і оперативно виконує свої зобов’язання, роблячи важливий внесок в енергетичну безпеку Європи”, – додав Дмитро Липпа.

Як повідомляла “Українська енергетика”, Оператор ГТС України у 2023 році збільшив транспортування газу з країн Європейського Союзу та Молдови у 2,4 раза в порівнянні з 2022 роком – до 4,3 млрд куб. м.

Надходження природного газу в Україну з країн Європейського Союзу у 2022 році становило 1 млрд 835,9 млн куб. м, що на 28,3% менше, ніж у 2021 році (2 млрд 561,7 млн куб. м).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *