Верховний Суд розгляне позов «Укртрансгазу» до ОГТСУ про повернення 191,3 млн куб м природного газу

АТ «Укртрансгаз» 10 серпня 2022р звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» (ОГТСУ) про зобов’язання привести оперативний балансовий рахунок (ОБР) у відповідність до умов угоди про взаємодію від 18 березня 2021р шляхом передачі 112,4 млн куб м газу (вартістю 3,3 млрд грн) до ПСГ «Укртрансгазу».

Як заначив «Укртрансгаз», ОГТСУ не привів ОБР у відповідність до ліміту в розмірі ± 15 млн куб м та передав до газосховищ природного газу на 112,4 млн куб м газу менше, ніж ним було отримано від замовників послуг транспортування. Також, «Укртрансгаз» 12 вересня 2022р подало заяву до суду про збільшення обсягу газу, який необхідно повернути, до 191,3 млн куб м газу.

ОГТСУ 16 вересня 2022р заперечив позов, оскільки не виступає в ролі замовника послуг зберігання природного газу, а також, не є правомочною стороною за відповідними договорами. Відповідно, до оператора ГТС не можуть застосовуватися положення ЦК України, якими регулюється порядок зберігання майна.

ОГТСУ зазначив, що не отримав жодних доказів від «Укртрансгазу» на підтвердження наявності нестачі обсягів природного газу за конкретними договорами зберігання, укладеними із замовниками такої послуги. Заперечуючи проти позову, оператор ГТС додав, що обов’язок по підтриманню ліміту ОБР покладено на обидві сторони, а не виключно на нього.

ОГТСУ вважає, що накопичення ОБР відбулося не в зв’язку із виною оператора ГТС, а внаслідок взаємних узгоджених дій сторін договору та виконання ними узгодженого режиму закачування/відбору газу до чи із газосховищ.

Суд 12 січня 2023р після розгляду справи відмовив «Укртрансгазу» у задоволенні позову, оскільки не отримав належних доказів. «Укртрансгаз» 6 лютого 2023р подав апеляційну скаргу. «Укртрансгаз» 3 січня 2024р подав касаційну скаргу до Верховного Суду. Розгляд скарги проходив 29 лютого 2024р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *