«Вінницягаз» впроваджує два проекти редизайну газових мереж на 8,5 млн грн.

На Вінниччині стартували проекти з редизайну газорозподільних мереж на території Брацлавської та Томашпільської громад.

Їх реалізація дозволить оптимізувати роботу мереж та в два рази скоротити витрати технологічного газу.

В ці проекти редизайну АТ «Вінницягаз» інвестує 8,5 млн грн.

Потужність газорозподільних мереж на Вінниччині вчетверо перевищує фактичні потреби клієнтів компанії. Забезпечення безперебійної роботи газової системи із надлишковою потужністю потребує відповідних витрат. Редизайн мереж, який оптимізує мережеве обладнання, скорочує витрати на розподіл газу, зокрема, експлуатаційні витрати і трудові ресурси. В свою чергу, споживачі отримують безаварійне та безперебійне газопостачання.

Компанія «Вінницягаз» розробила та почала реалізацію двох проектів редизайну газорозподільних мереж. Перший проект вартістю 7 млн грн – в зоні дії ГРС «Брацлав». Він передбачає демонтаж двох шафових регуляторів тиску (ШГРП) та 432 будинкових регуляторів тиску (КБРТ).

Будуть замінені п’ять застарілих ШГРП та 800 КБРТ на нові, 14,5 км газопроводів будуть модернізовані з середнього тиску на низький. Також буде проводитись заміна побутових лічильників газу, що не підлягають подальшій експлуатації. Другий проект редизайну реалізується у Томашполі.

Тут «Вінницягаз» проведе реконструкцію системи газопостачання зі зниженням категорійності газопроводу та встановленням двох сучасних ШГРП. При цьому буде виведено з експлуатації 8 морально застарілих ШГРП та 3 ГРП, здійснене пониження робочого тиску з високого на середній у газопроводах протяжністю 60 км.

Обсяг інвестицій складе близько 1,5 млн грн. Проекти редизайну «Вінницягаз» реалізує у два етапи впродовж 2021-2022 років. Зараз вже встановлено близько 400 нових КБРТ: це сучасні прилади італійського виробництва – більш надійні та економні.

Нове обладнання має 3 ступені захисту від підвищення тиску в мережі, здатне стабільно підтримувати тиск, піддається точному регулюванню.

«Впровадження всіх запланованих заходів дасть можливість зменшення втрат технологічного газу більш ніж у 2 рази для мереж Брацлавської ОТГ і зменшення експлуатаційних затрат майже на третину», – наголошує технічний директор «Вінницягаз» Ігор Дорошенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *